Сорочинський ярмарок

  • Last updated by on Aug 06, 2015       Print page [1]
  • Categories: Sorochintsi Fair [2]

Офіційний логотип Національного Сорочинського ярмарку З незапам'ятних часів, коли у селян наприкінці літа випадало кілька вільних днів, на щедрій полтавській землі проводилися гамірні та веселі ярмарки: Ільїнська, Роменська, щорічний торг у Голтві... Сорочинський ярмарок хоч і був не наймасштабнішим, але Микола Васильович Гоголь, описавши його, зробив, безумовно, його найвідомішим.

Театралізована дія на Сорочинському ярмарку
Театралізована дія на Сорочинському ярмарку

Ярмарок у Великих Сорочинцах - прославленому селі на річці Псел, батьківщині Гоголя - проводиться щорічно в останні вихідні дні серпня й збирає тисячі туристів. Адже це не просто ярмарок, де можна щось купити або продати, а чудове веселе свято, вистава під відкритим небом, коли важко розібратися, де артист, де торговець, а де глядач.

М.В. Гоголь на Сорочинському ярмарку
Театралізована дія: МН.В. Гоголь на Сорочинському ярмарку

Головна ярмаркова площа, Жабокрицький майдан, уже за світанку заставлений лотками, вантажівками й возами. Тут продається все: і сучасна побутова техніка, і музичні інструменти, і опішнянські макітри, і непід'ємні кавуни. А які вишиванки й сорочки, що вишиті майстринями з Решетилівки, Диканьки й Полтави! Не встигнеш купити чудове вбрання, а отут уже нова спокуса - знамениті решетилівські килими й гобелени, відзначені високими міжнародними нагородами.

Виготовлення глиняних горщиків прямо на ярмарку
Виготовлення глиняних горщиків прямо на Сорочинському ярмарку

А чи можна пройти мимохіть повз гігантську гору горщиків, глечиків, петушків і поросят. Розписні, ошатні - вони самі просяться в руки! "Боже ж ти мій! Чого немає на цьому ярмарку!" - писав про торги Гоголь. А все це чудове видовище підігрівається то тут, то там, вигуками, що розпалюють апетит,: "Вареники, миргородські вареники!", "А кому полтавських галушок?!"...

Сувеніри на Сорочинському ярмарку
Сувеніри на Сорочинському ярмарку

Усього покуштувавши, можна й відпочити, послухати пісні кобзарів або бандуристів, а то й «дати лиха закаблукам» - ринути в танок разом із "троїстими музиками" під удари бубна.

Гоголівські герої на Сорочинському ярмарку. Солопій Черевик і Хівря
Гоголівські герої на Сорочинському ярмарку. Солопій Черевик і Хівря

А саме головне - не пропустити врочистого приїзду в самий розпал свята гоголівських героїв у виконанні артистів Полтавського музично-драматичного театру. На ярмарку влаштовується безліч ігор і змагань! Можна одержати звання "абсолютного чемпіона ярмарку по вільній боротьбі", виграти приз за "кращу жіночу косу" або за найяскравіший виступ... Далеко за північ стихають музика, пісні й сміх. А ледве зійде сонце - і знову все вирує й веселиться. Цілих два дні не змовкає ярмарковий гул, і хто один раз побував тут - навряд чи забуде це.

Поради туристам

У Великих Сорочинцях для туристів цікавим буде відвідування Літературно-меморіального музею М.В. Гоголя. Тут можна побачити записну книжку письменника й так званий "саквояж вічного мандрівника", з яким Гоголь об'їздив всю Європу й здійснив подорож до Гробу Господньому в Палестині.
Якщо ви відвідаєте Сорочинці, обов'язково зайдіть у Преображенську церкву 1732 року. Вона славиться своїм унікальним іконостасом шириною 20 і висотою 17 метрів, у якому розміщені сто мальовничих полотен XVII століття. У цій церкві був хрещений М.В. Гоголь.

Під час проведення Сорочинського ярмарку зупинитися можна в будинках гостинних місцевих жителів. Або в готельно-туристичному комплексі "Гоголь" [3] та готелі "Миргород" у місті Миргороді (в 25 км від В. Сорочинців), або ж у санаторіях ім. М.В.Гоголя ("Південний"), "Полтава" або "Хорол", де є відмінні номери.
Доїхати до В. Сорочинець нескладно: на автомобілі можна їхати через Диканьку, Миргород, Опішню або Гадяч. Якщо Вам зручніше пересуватися залізничним транспортом або автобусом, то щодня курсують поїзди й автобуси із зупинкою в Миргороді. А з Миргороду до великих Сорочинець можна добратися рейсовим автобусом. Під час проведення ярмарку для доставки туристів і гостей спеціально організуються автобусні рейси.

Офіційний сайт: Національний Сорочинський ярмарок [4]Переглянути фото в галереї «Сорочинський ярмарок» [5]

Links
  1. http://www.mirgorod.com.ua/index.php?module=Pages&func=display&pageid=60&theme=printer
  2. http://www.mirgorod.com.ua/index.php?module=Pages&func=view&prop=Main&cat=32
  3. http://www.gogol.com.ua/
  4. http://yarmarok.in.ua/ru/
  5. http://mirgorod.com.ua/index.php?module=Mediashare&func=view&aid=68
  6. http://www.mirgorod.com.ua/index.php?module=Pages&func=display&pageid=60&theme=printer