Брикулець Віктор Михайлович

  • Last updated by on Jan 22, 2014       Print page [1]
  • Categories: Mirgorod people [2]

Брикулець Віктор Михайлович
почесний громадянин міста Миргорода


збільшити

Брикулець Віктор Михайлович

Народився 23 листопада 1924 року в с. Марківці Грицівського району Хмельницької області у заможній хліборобській родині.

За часів тоталітарного режиму його батьки зазнали репресій. Нелегкою видалась і доля майбутнього художника. У 1943 році юнака вивезено на примусову працю у Німеччину, звідкіля Віктор двічі тікав та відчув на собі жах концтабору й тяжке випробування каторжними роботами.

Після визволення восени 1945р. повернувся додому. У 1946 році вступив до Харківського художнього училища, яке закінчив з відзнакою у 1951 році. Почав виставлятися з 1954 року. З 1968 року Віктор Михайлович постійно проживає у Миргороді.

Творчий доробок художника сягає понад 6000 картин.

Його картини сьогодні можна побачити в експозиціях і фондах багатьох музеїв та у приватних колекціях України, Росії, Грузії, Фінляндії, Німеччини, Ізраїлю, Австралії, Канади, Швейцарії, Болгарії, США.

Значна частина творчого доробку знаходиться у Миргороді: у краєзнавчому музеї, санаторії «Полтава» ЗАТ лікувально-оздоровчих закладів “Миргородкурорт”, у дитячій музичній школі, музеї Д.Гурамішвілі, у міській раді, лікарні та у школах.

Своєрідною візитівкою міста став портрет засновника миргородського курорту Івана Андрійовича Зубковського, який зустрічає численних гостей у бюветі славнозвісної оздоровниці. Цей портрет став символом мінеральної води, відомої далеко за межами України.

Знаковими у творчості В.Брикульця стали портрети генія української культури Тараса Шевченка, гетьманів Івана Мазепи, Данила Апостола, меценаток Раїси Могилянки і Галшки Гулевичівни, письменника Анатолія Дімарова, співачки Раїси Кириченко.

Художник створив і продовжує створювати образи великих та простих людей, оспівуючи при цьому духовну й фізичну красу людини.

З особливим трепетом Віктор Михайлович малює ікони. Він створив образи для трьох іконостасів: у селищах Ромодан, Решетилівка і в селі Жовтневе Решетилівського району. Це - 64 ікони.

Яскравою сторінкою в творчій біографії В.Брикульця є його знайомство з діяльністю всесвітньовідомого ювеліра Карла Фаберже. Як наслідок - портрети К.Фаберже, його синів, правнуки Тетяни Федорівни, повного кавалера Ордена К.Фаберже, відомого експерта у цій царині - Валентина Скурлова.

Багато робіт майстра заслужено отримали міжнародне визнання.

Віктор Михайлович неодноразово нагороджувався Почесними грамотами Кабінету Міністрів України, Полтавської обласної та Миргородської ради. Його роботи занесені до Каталогу творів «Славетні імена Полтавщини».Член Національної спілки художників України з 1999 року. У 2006 році став лауреатом Всеукраїнської премії ім. Опанаса Сластьона. У 2007 р. В.М. Брикульцю присвоєно звання "Заслужений художник України". Віктор Брикулець - кавалер ордена К.Фаберже III ступеню, ордена Української православної церкви "Козацька слава". Він лауреат миргородської літературно-мистецької премії ім. Антона Шевченка, переможець загальноміського рейтингу популярності "Людина року 2008". Визнанням його заслуг перед Україною стало нагородження у 2009 році державним орденом "За заслуги" III ступеня.

Рішенням 15 сесії Миргородської міської ради четвертого скликання від 25 грудня 2003 року Віктору Михайловичу Брикульцю присвоєне звання "Почесний громадянин міста Миргорода".

Links
  1. http://www.mirgorod.com.ua/index.php?module=Pages&func=display&pageid=122&theme=printer
  2. http://www.mirgorod.com.ua/index.php?module=Pages&func=view&prop=Main&cat=10016
  3. http://www.mirgorod.com.ua/index.php?module=Pages&func=display&pageid=122&theme=printer