Фото Миргород :: mirgorod.com.ua

Фролов Микола Олексійович

Фролов Микола Олексійович
почесний громадянин міста Миргорода


збільшити

Фролов Микола Олексійович
(10.11.1923 – 07.11.2011)

Микола Олексійович Фролов народився 10 листопада 1923 року у селі Синдіївці Біловського району Курської області (Росія)у селянській родині.

Через 7 років сім’я переїхала в Красну Яругу Бєлгородської області, де у червні 1941 року закінчив середню школу. У перші дні Великої Вітчизняної війни хлопець добровільно поїхав до Тамбовського артилерійно-збройного технічного училища.

За кілька місяців опанувавши двохрічну програму військового училища, уже в грудні 1941 року сімнадцятирічним юнаком Микола Фролов у званні техніка-лейтенанта розпочав службу у 1237-му стрілецькому полку збройним техніком, а потім начальником полкової артмайстерні. 373-тя стрілецька дивізія, в якій служив Микола Олексійович, брала участь у форсуванні Дніпра, визволенні багатьох російських, українських, молдавських, інших міст і сіл. Серед них і місто Миргород.

Зранку 18 вересня 1943 року 1235-ий, 1237-ий і 1239-ий стрілецькі полки почали штурмувати місто і вже в першій половині дня вступили в нього. Сусідом зліва була 93-тя стрілецька дивізія. Визволивши село Великі Сорочинці, вона увірвалася в Миргород у районі залізничного вокзалу. Місто було визволено. А 19 вересня 1943 року наказом Верховного Головнокомандуючого за мужність і стійкість, проявлені в боях, 373-ій і 93-ій стрілецьким дивізіям за успішні дії по визволенню Миргорода було присвоєно звання «Миргородських».

М.О. Фролов брав участь у бойових діях на території України, Молдавії, Румунії, Польщі, Германії, Чехословаччини. У 373-ій дивізії Микола Олексійович прослужив до кінця війни.

У травні 1946 року демобілізувався. Працював у Красній Ярузі учителем фізкультури, секретарем райкому комсомолу, а потім редактором Івнянської районної газети. Після переїзду у Бєлгород працював редактором багатотиражної газети та редактором місцевого радіомовлення. Лише в січні 1992 року з трудовим стажем 50 років вийшов на заслужений відпочинок.

У грудні 2004 року М.О. Фролов переїхав у Красну Яругу. За період заслуженого відпочинку побачили світ вісім книг автора. Здебільшого це твори на воєнну тематику.

Микола Олексійович брав активну участь у військово-патріотичному вихованні молоді. Усе післявоєнне життя Микола Олексійович підтримував тісний зв’язок з Миргородом. Його цінували у ветеранській організації нашого міста, знали і любили у навчальних закладах, на підприємствах, установах і в організаціях. Як ніхто інший, він умів розповісти про солдатський ратний подвиг, про важливість збереження миру.

Щороку у дні визволення Миргорода від німецько-фашистських загарбників Микола Олексійович відвідував наше місто, щоб вклонитися світлій пам’яті загиблих воїнів і тим буремним рокам, щоб зустрітися з воїнами-побратимами, щоб сказати добре слово молодому поколінню і усміхнутися щасливому мирному дню.

Фролов М.О. - член Спілки журналістів. Він є трьохкратним лауреатом Всеросійської художньої творчості та чотирикратним дипломантом обласних журналістських конкурсів, двічі дипломантом обласних фотовиставок, дипломантом поетичного конкурсу. Серед його доробок "Война и после войны", "Всякое бывало на войне", "Военное лихолетье", "Строки любителя поэзии", "Встречи", "Крутые повороты", "373 Миргородская, трижды орденоносная", "От Чебаркуля до Праги". У останній книзі Микола Олексійович у жанрі документальної хроніки виклав хід подій визволення Миргородщини.

Нагороджений орденами Вітчизняної війни ІІ ступеня, Червоної Зірки, орденом «За мужність», медалями «За бойові заслуги», «За перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 1941-45рр.» та багатьма ювілейними медалями.

М.О. Фролов – почесний громадянин села Балаклія (Україна), міста Синжерей (Молдова), Красноярузького району (Росія). Микола Олексійович – голова Ради ветеранів 373 Миргородської Червонопрапорної орденів Суворова і Кутузова стрілецької дивізії.

Рішенням 11 сесії Миргородської міської ради двадцять третього скликання від 10 березня 1999 року Фролову М.О. присвоєне звання "Почесний громадянин міста Миргорода".